O odběru krve a rozsahu vyšetření krevních parametrů rozhoduje lékař. Odběr se provádí u sestry v ordinaci nebo v naší partnerské laboratoři, která je o patro níže než ordinace. Odběry krve se provádí denně mezi 7:30–11:30. Odběr lze také provést na kterékoliv jiné odběrové stanici a výsledky jsou zaslány do ordinace nebo si je pacient vyzvedne osobně.

Pacient přichází na odběr po 12 hodinovém lačnění. Večeře před tím je jen lehká, bez  tučných a těžkých jídel. Pacient nepije večer před odběrem alkohol. Ráno se může napít vody nebo čaje, ale neslazeného. Nesnídá. Ráno před odběrem necvičí. Před vlastním odběrem je vhodné chvíli v klidu posedět v čekárně (5 minut).

Při odběru pacient podle své volby sedí nebo leží na lehátku. Krev je většinou odebrána ze žíly v loketní jamce nebo na hřbetu ruky.

Pokud vyšetření některého krevního parametru vyžaduje zvláštní režim, lékař vás upozorní. Před vyšetřením hormonů štítné žlázy v krvi, pacient který užívá lék tyroxin (Euthyrox, Letrox), jej ráno před náběrem neužije.